Szukasz tańca, który sprawdzi się do muzyki popularnej? Słuchasz radia i nogi same Cię prowadzą? Wykorzystaj to! Ruszamy z kolejnym kursem West Coast Swinga od podstaw w Kimamie!

Czym jest West Coast Swing?
WCS, w skrócie często nazywany “Westem”, jest stylem tańca stworzonym, oczywiście, na zachodnim wybrzeżu USA, a jego korzenie sięgają lat 30’. Obecnie ludzi tańczących ten styl, czyli Westies, można spotkać na każdym kontynencie, na licznych imprezach i festiwalach. West jest tańcem socjalnym, tańczonym w parze, najczęściej do współczesnej muzyki popularnej i RnB, a także do bluesa.
Stylistycznie West wyewoluował głównie z Lindy Hopa, ale jest od niego mniej skoczny, bardziej płynący i tańczony po linii. W porównaniu do swojego poprzednika, West tańczony jest do szerszego zakresu tempa muzycznego, od utworów romantycznie powolnych po
energetyzujące hity.

Dla kogo jest ten kurs?
Dla wszystkich chętnych! West nie wymaga od tancerzy atletycznej sprawności, dlatego tańczą go ludzie w każdym wieku, niezależnie od kondycji. Materiał będziemy przerabiali od zera, więc nie wymagamy żadnego doświadczenia w temacie West Coast Swing. Oczywiście wszelkie doświadczenie z innych stylów tańca jest mile widziane i pewnie będzie pomocne.

Ile trwa kurs i co przerobimy?
Kurs obejmuje 8 zajęć i chcemy, aby kursanci przyswoili 6 podstawowych figur tańczonych w Weście i opanowali rozpoczynanie tańca na westowym parkiecie. Wyjaśnimy zasady prowadzenia i podążania, a także rozliczenia kroków w muzyce. Następnie na bazie figur podstawowych wprowadzimy kilka prostych wariacji, aby umożliwić kursantom swobodny taniec i dać radość z interpretowania muzyki.
Instruktorzy: Bogna i Daniel
Swoje pierwsze taneczne kroki stawiali w 2011 roku w Kimamie, pod okiem Ewy Treli na zajęciach tańca towarzyskiego. W ich tanecznym życiu przewijały się takie style tańca jak Salsa NY, Bachata, Kizomba i różne tańce użytkowe. Od 2015 roku krążą po warsztatach i festiwalach West Coast Swinga, gdzie uczą się od najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy. W wolnym czasie albo tańczą, albo jadą zobaczyć jakiś nowy kawałek świata.

Kiedy: czwartek, godzina 20:50.
Pierwsze zajęcia: 30.06.2022r.
Kurs trwa: 8 zajęć po 60 minut, po zakończonym kursie kontynuacja nauki na kolejnym poziomie.
Prowadzący: Bogna i Daniel
Co powinieneś ze sobą zabrać? Wygodny strój, obuwie zmienne i szeroki uśmiech. Zapraszamy!

Co ze sobą zabrać? Wygodny strój, obuwie zmienne oraz pozytywne nastawienie.
Cena: 30 zł pojedyncze wejście, 90 zł za 4 zajęcia, 160 zł za 8 zajęć.
* honorujemy karty multisport plus, fitprofit i ok system (wymagana wpłata kaucji w wysokości 10 zł)

Zapisy trwają! O miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można przez system rezerwacji rejestrując się i dokonując wpłaty on-line https://kimama.pl/plan-zajec, albo tradycyjnie bezpośrednio w Studiu Tańca Kimama lub drogą mailową studio@kimama.pl.
!!UWAGA!! Gwarancją miejsca na zajęciach jest wcześniejsze dokonanie wpłaty przez system rezerwacji, w recepcji studia bądź przelewem na konto:
Kimama Sp. z o.o. 33 1140 2004 0000 3302 8183 3995
(w tytule wpłaty proszę podać imię, nazwisko i określić jakiego kursu dotyczy wpłata zaś potwierdzenie wysłać na adres studio@kimama.pl)

Nie masz partnera? Nie masz partnerki?
Preferujemy zapisywanie się w parach, więc postaraj się znaleźć takową parę 🙂 jak się nie uda – to my postaramy się Tobie pomóc. ❤

O czym warto pamiętać?
* na terenie studia obowiązują maseczki – podczas udziału w zajęciach można je ściągnąć,
* przed wejściem na zajęcia należy wypełnić ankietę oraz potwierdzić zapoznanie się z regulaminem,
* jak czujesz się “nieswojo”, masz katar lub inne niepokojące objawy – lepiej zostań w domu.

Regulamin

Do zatańczenia! <3