Szukasz tańca, który sprawdzi się do muzyki popularnej? Słuchasz radia i nogi same Cię prowadzą? Wykorzystaj to! Ruszamy z kolejnym kursem West Coast Swinga w Kimamie!

Czym jest West Coast Swing?
WCS, w skrócie często nazywany “Westem”, jest stylem tańca stworzonym, oczywiście, na zachodnim wybrzeżu USA, a jego korzenie sięgają lat 30’. Obecnie ludzi tańczących ten styl, czyli Westies, można spotkać na każdym kontynencie, na licznych imprezach i festiwalach. West jest tańcem socjalnym, tańczonym w parze, najczęściej do współczesnej muzyki popularnej i RnB, a także do bluesa.
Stylistycznie West wyewoluował głównie z Lindy Hopa, ale jest od niego mniej skoczny, bardziej płynący i tańczony po linii. W porównaniu do swojego poprzednika, West tańczony jest do szerszego zakresu tempa muzycznego, od utworów romantycznie powolnych po energetyzujące hity.

Dla kogo jest ten kurs?
Dla wszystkich chętnych! West nie wymaga od tancerzy atletycznej sprawności, dlatego tańczą go ludzie w każdym wieku, niezależnie od kondycji. Materiał będziemy przerabiali od zera, więc nie wymagamy żadnego doświadczenia w temacie West Coast Swing. Oczywiście wszelkie doświadczenie z innych stylów tańca jest mile widziane i pewnie będzie pomocne.

Ile trwa kurs i co przerobimy?
Kurs obejmuje 8 zajęć i chcemy, aby kursanci przyswoili 6 podstawowych figur tańczonych w Weście i opanowali rozpoczynanie tańca na westowym parkiecie. Wyjaśnimy zasady prowadzenia i podążania, a także rozliczenia kroków w muzyce. Jeżeli starczy czasu, dodamy też kilka wariacji figur, ale priorytetem będzie dla nas dobre opanowanie podstaw.

Instruktorzy: Bogna i Daniel
Swoje pierwsze taneczne kroki stawiali w 2011 roku w Kimamie, pod okiem Ewy Treli na zajęciach tańca towarzyskiego. W ich tanecznym życiu przewijały się takie style tańca jak Salsa NY, Bachata, Kizomba i różne tańce użytkowe. Od 2015 roku krążą po warsztatach i festiwalach West Coast Swinga, gdzie uczą się od najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy. W wolnym czasie albo tańczą, albo jadą zobaczyć jakiś nowy kawałek świata.

Kiedy: wtorek, godzina 20:00.
Pierwsze zajęcia: 10 września 2019 r.
Kurs trwa: 8 zajęć po 60 minut, po zakończonym kursie kontynuacja nauki na kolejnym poziomie.
Prowadzący: Bogna i Daniel
Co powinieneś ze sobą zabrać? Wygodny strój, obuwie zmienne i szeroki uśmiech. Zapraszamy!
Cena: pojedyncze wejście 25 zł, 85 zł za 4 zajęcia, (od 1/09 30 zł i 90 zł) 170 zł !Promocja 150 zł za cały kurs.
* honorujemy karty multisport plus, fitprofit i ok system

Zapisy trwają! O miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można przez system rezerwacji rejestrując się i dokonując wpłaty on-line https://kimama.pl/plan-zajec, albo tradycyjnie bezpośrednio w Studiu Tańca Kimama lub drogą mailową studio@kimama.pl.
!!UWAGA!! Gwarancją miejsca na zajęciach jest wcześniejsze dokonanie wpłaty przez system rezerwacji, w recepcji studia bądź przelewem na konto:
Kimama 46 1140 2017 0000 4602 1024 3311
(w tytule wpłaty proszę podać imię, nazwisko i określić jakiego kursu dotyczy wpłata zaś potwierdzenie wysłać na adres studio@kimama.pl)

ZAPISZ SIĘ!

Nie masz partnera? Nie masz partnerki?
Nie rezygnuj! Po prostu się zapisz!
Może to właśnie dzięki Tobie inny wolny partner lub wolna partnerka będzie miał/miała taneczną parę podczas zajęć. Mało tego! Podczas zajęć robimy zmiany w parach, które są najlepszą formą nauki tańca improwizowanego. Każdy partner zatańczy z każdą partnerką, a każda partnerka z każdym partnerem – w takiej sytuacji brak pary nie jest już problemem… a może jest nawet atutem?

Kimamowy newsletter

Zapisz się na nasz newsletter aby nie przegapić informacji o nowych kursach i promocjach!

Email zapisany! Do zatańczenia ;)