Chcesz poczuć klimat Argentyńskich ulic? Tango to komunikacja pomiędzy partnerami i muzyką. Jest tańcem improwizowanym. Na naszych zajęciach kładziemy nacisk na komunikację w parze, harmonię ruchu, technikę prowadzenia i podążania, improwizację i interpretację muzyki.

Kiedy: poniedziałek, godzina 21.10.
Pierwsze zajęcia: 21. listopada 2016r.
Kurs trwa: 8 zajęć po 60 minut, po zakończonym kursie kontynuacja nauki na kolejnym poziomie.
Prowadzący: Agata i Leszek
Co powinieneś ze sobą zabrać? Wygodny strój, obuwie zmienne i szeroki uśmiech. Zapraszamy!
Cena: 85 zł za 4 zajęcia, 150 zł za cały kurs.

Nie masz partnera? Nie masz partnerki?
Nie rezygnuj! Po prostu się zapisz!
Może to właśnie dzięki Tobie inny wolny partner lub wolna partnerka będzie miał/miała taneczną parę podczas zajęć. Mało tego! Podczas zajęć robimy zmiany w parach, które są najlepszą formą nauki tańca improwizowanego, jakim jest Tango. Każdy partner zatańczy z każdą partnerką, a każda partnerka z każdym partnerem – w takiej sytuacji brak pary nie jest już problemem… a może jest nawet atutem?

Zapisy trwają! O miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można bezpośrednio w Studiu Tańca Kimama, drogą mailową studio@kimama.pl lub telefonicznie +48 918314143.

Agata i Leszek

Przygodę z tangiem rozpoczęli w 2005 roku. Od tamtej pory stale rozwijają swój tangowy warsztat ucząc się u najlepszych nauczycieli z Argentyny i Europy. Od lat aktywnie uczestniczą w promocji, rozwoju i popularyzacji tanga argentyńskiego w Szczecinie i nie tylko.
Od 2011 roku organizują regularną milongę alternatywną, od kilku lat tematyczne milongi karnawałowe, a także pierwszą w Szczecinie audiowizualną neomilongę oraz inne okazyjne imprezy tangowe.
Od 2012 roku prowadzą lekcje tanga argentyńskiego. W 2013 zorganizowali warsztaty z zaproszoną przez nich parą argentyńskich nauczycieli Danielą Pucci i Luisem Bianchi.
Doceniając ogromną wartość muzyczną klasycznego już tanga argentyńskiego, począwszy od muzyki z czasów Starej Gwardii po Złoty okres, bawią się także doskonale przy muzyce współczesnej, w której wyrośli, zarówno przy muzyce nurtu elektrotango jak i tak zwanego nontango. Od kilku lat Leszek jest dj’jem na różnych imprezach tangowych w Polsce, a także jest w zespole dj’skim jednego z największych w Europie neotangowych maratonów „NeoTango Rave” w Bremie.
Najbardziej lubią tańczyć w stylu nuevo, które rozwinęło się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Obecne tango nuevo jest połączeniem całego bogactwa tradycyjnego tanga argentyńskiego oraz elementów wielu innych współczesnych stylów tanecznych.

O tangu

Na tango argentyńskie składają się różne style, które rozwijały się w różnych regionach świata i w różnym czasie. Obecne formy rozwinęły się w Argentynie i Urugwaju i były poddawane reimportowanym wpływom z Europy i Ameryki Północnej. Poszczególne style tanga podlegają ciągłej ewolucji i wzajemnemu przenikaniu.
Tango argentyńskie tańczone jest w parze w objęciu od otwartego do bardzo bliskiego. Polega na komunikacji pomiędzy partnerami i muzyką. Jest tańcem improwizowanym, chociaż poszczególne wzorce ruchu zostały przez lata skodyfikowane przez nauczycieli w celu łatwiejszego nauczania.
W naszych zajęciach kładziemy nacisk na komunikację w parze, harmonię ruchu, technikę prowadzenia i podążania, improwizację i interpretację muzyki.