Zajęcia solo

Salsa solo

Zajęcia kierowane do płci pięknej i brzydkiej ;). Skupiamy się na technice solowej, technice obrotów, pojawi się też body movement. Doskonalimy swój warsztat, aby pięknie prezentować się na parkiecie i czerpać coraz więcej zabawy z tańczenia salsy w parze na imprezach i nie tylko!

Ladies class

Zajęcia dla Pań, które startują co roku w okresie wakacyjnym. W każdym tygodniu inna technika taneczna (latin, salsa, samba brazylijska, kizomba, afro, high heels, rumba kubańska, cha cha, sensual dance) z różnymi instruktorami naszego studia, specjalistami w swoich dziedzinach tańca. Zobacz w grafiku zajęć.

Taniec brzucha

Niezwykle subtelny i eksponujący kobiecość taniec, który pobudza do pracy całe ciało. Delikatne ruchy klatki piersiowej, bioder, dłoni i stóp mogą być wykonywane przez każdą kobietę, niezależnie od jej wieku, figury, kondycji. Bogactwo tańca brzucha pozwala na wykonywanie ruchów zgodnie z własnym upodobaniem i nastrojem: energicznie i skocznie, bądź delikatnie i powolnie. Dzięki temu każda kobieta może poczuć się piękną i lekką w tańcu. Zobacz w grafiku zajęć.

Taniec tribal fusion

Ma swoje korzenie w tradycyjnym tańcu brzucha. Jest fuzją tańców etnicznych, flamenco oraz współczesnych odmian tańca takich jak electro, popping, hip-hop czy modern. Tribal charakteryzuje mocna, wojownicza, zaczerpnięta z flamenco postawa tancerki, bardzo charakterystyczny strój oraz muzyka elektroniczna. Bazuje na świadomej izolacji poszczególnych grup mięśniowych, jest zestawieniem niezwykle płynnych i miękkich ruchów, kontrastujących z wyrazistymi akcentami. Ze względu na specyfikę ruchu wyraźnie różni się od zalotnego tańca brzucha. Jest to taniec niezwykle różnorodny i ciekawy technicznie. Tym samym pozostawia tancerzowi ogromne pole do popisu. Zobacz w grafiku zajęć.

Technika tańca klasycznego (balet)

Jest bardzo ścisłą dyscypliną ruchową, wymagającą wiele wysiłku i systematyczności. Służy osiągnięciu idealnej harmonii i koordynacji w tańcu. Ćwiczenia wyrabiają sprawność i elastyczność różnych partii ciała, rozwijają równowagę, płynność i lekkość ruchów, nadając im artystycznego “zabarwienia”. Zobacz w grafiku zajęć

Taniec współczesny

Taniec współczesny zdecydowanie należy nazwać tańcem ekspresji. Odrzucenie większości zasad baletu pozwoliło stworzyć nieskończone możliwości wyrazu poprzez ruch. Na tych zajęciach będziemy uczyć się posługiwania ciałem jako naszym jedynym instrumentem by wyrazić wszystko to, czego słowami wyrazić się nie da. Łącząc elementy jogi, pilates, akrobatyki i skoków choć przez chwilę postaramy się myśleć ciałem, szczególną uwagę zwracając na współdziałanie z siłą grawitacji. Poznamy tajniki zawieszenia ruchu, balansowania między stanem równowagi i upadkiem, izolacji ruchu i właściwego oddechu, a wszystko po to, by połączyć proces tworzenia i tańczenia… Zobacz video oraz zerknij na grafik zajęć.

Reggaeton

Mieszanka jamajskich wpływów muzyki reggae i dancehall oraz z Ameryki Łacińskiej, m.in. takich jak salsa, merengue, bachata, latin pop jak również hip hop, współczesny R & B. Reggaeton jest tańcem zmysłowym i jednocześnie dynamicznym. Wywodzi się z korzeni latynoskich, najsilniej związanym z Portoryko, więc jest gorący i trochę nieprzyzwoity. Zobacz w grafiku zajęć.

Izolacje latin afro funk

Każda partia naszego ciała będzie wykonywać oddzielne ruchy. Przez 60 min będziemy poddani treningowi izolacyjnemu w rytm dynamicznej muzyki. Nasza głowa, ręce, tułów będą wykonywać sekwencje ćwiczeń, najpierw powoli i z dużym zakresem ruchu, a następnie coraz szybciej. Na zajęciach się zmęczymy, ale przede wszystkim odkryjemy partie mięśni, z istnienia których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zajęcia pozwolą nam na utrzymanie dobrej tanecznej formy. Poprawi się nasza motoryka ruchu, ciało stanie się bardziej elastyczne, a ruch bardziej dynamiczny. Zajęcia są przeznaczone dla amatorów, a także dla tancerzy. Zerknij na grafik zajęć.

Joga

Zajęcia, które pielęgnują zarówno nasze ciało, zdrowie, jak i naszego ducha. Dzięki ćwiczeniom będziemy mogli cieszyć się zdrowym i giętkim ciałem, wolnym od napięć i ograniczeń ruchowych. Niepodważalnym atutem jogi jest fakt, że ćwiczyć ją może każdy. Łatwe ćwiczenia pobudzające świadomość ciała i oddechu zawsze są dostosowane do danej osoby. Joga stanowi doskonałe uzupełnienie oferty zajęć tanecznych w naszym studiu. Z jednej strony doskonale przygotowuje ciało do tańca, a z drugiej przyjemnie relaksuje. Zobacz w grafiku zajęć.

Salsa ladies styling

ajęcia dla Pań, które chcą popracować nie tylko nad krokami, ale nad ruchem całego ciała. Przeznaczone zarówno dla początkujących Pań jak i tych którym kroki salsy nie są obce, a chciałyby popracować nad stylingiem w tańcu, poczuć swobodę ruchu podczas prowadzenia przez partnerów i dobrze przy tym wyglądać. Kolejny poziom wzbogacenia swoich umiejętności tanecznych. Zobacz w grafiku zajęć.

Zajęcia w parach

Salsa NY

Najbardziej radosny taniec jaki uda nam się poznać. Jest tańcem użytkowym i bez względu w jakim miejscu na świecie się znajdziemy, zawsze spotkamy uzależnionych od salsy tańczących ludzi zarówno w małych klubikach, jak i na dużych eventach tzw. festiwalach salsy. Podstawową umiejętnością jaką wyniesiemy z zajęć to prowadzenie – dotyczy to płci brzydkiej – oraz podążanie za partnerem, co odnosi się do płci pięknej, a taka umiejętność przyda się każdemu na niejednej imprezie tanecznej. Salsa nam udowodni, że nie trzeba znać języków obcych, aby zrozumieć drugiego człowieka w tańcu. Więcej… Zobacz: Zobacz film oraz zerknij na grafik zajęć.

Kizomba

Nazwa odnosi się zarówno do muzyki, która z łatwością wpada w ucho, jak i tańca, który potrafi pobudzić duszę i zmysły. Kizomba, często nazywana „angolan tango” stanowi unikalne połączenie semby (prekursora samby), karaibskiego zouk’a i tanga argentyńskiego. Dzięki bliskiemu trzymaniu i kontakcie partnerów prowadzenie w parze nabiera innego znaczenia. Nauka tego tańca to nie tylko ogromna przyjemność, ale także doskonały sposób na zapoznanie się z ruchem, który będziemy mogli wykorzystać do różnej muzyki, w różnych „tanecznych sytuacjach”. Zobacz w grafiku.

Bachata

Muzyka i taniec rodem z Dominikany, to nie tylko synonim bliskości i namiętności, lecz także doskonała zabawa i nieustanna gra tocząca się pomiędzy obojgiem partnerów. Rozmaitych doznań, dzięki różnorodnemu charakterowi muzyki, dostarczy Wam zmysłowa Bachata Sensual oraz energiczna Bachata Dominican Style. Na zajęciach partnerzy dowiedzą się jak prowadzić i jednocześnie zwrócić na siebie uwagę partnerki, natomiast partnerki nauczą się jak być prowadzonymi i jak uwodzić partnera. Przede wszystkim jednak dowiecie się jak czerpać z tańca jak najwięcej radości. zobacz w grafiku – więcej informacji

West Coast Swing

W skrócie często nazywany “Westem”, jest stylem tańca stworzonym, oczywiście, na zachodnim wybrzeżu USA, a jego korzenie sięgają lat 30’. Obecnie ludzi tańczących ten styl, czyli Westies, można spotkać na każdym kontynencie, na licznych imprezach i festiwalach. West jest tańcem socjalnym, tańczonym w parze, najczęściej do współczesnej muzyki popularnej i RnB, a także do bluesa. Stylistycznie West wyewoluował głównie z Lindy Hopa, ale jest od niego mniej skoczny, bardziej płynący i tańczony po linii. W porównaniu do swojego poprzednika, West tańczony jest do szerszego zakresu tempa muzycznego, od utworów romantycznie powolnych po energetyzujące hity. Zobacz w grafiku.

Taniec użytkowy

Nie wiesz jak lub wstydzisz się tańczyć na imprezach? Kurs tańca „użytkowego” jest właśnie dla Ciebie, gdzie w szybki sposób poznasz podstawy tańca w parze. Nauczymy się prostych, ale efektownych figur, wyczucia rytmu, współpracy, a przede wszystkim zabawy! Zapoznasz się z podstawowymi krokami takich tańców jak disco fox, disco samba czy walc. Zerknij na grafik.

Pierwszy taniec

Oferta skierowana jest do par, które pragną oczarować swym tańcem nie tylko gości weselnych, ale także samych siebie… Nasze studio daje możliwość dowolnego komponowania programu swoich zajęć. Oferta obejmuje zarówno klasyczną formę tańców takich jak walc angielski, walc wiedeński, jak i swobodniejszych stylów np. salsy, hip hopu itp. Zajęcia mogą być nakierowane na stworzenie i nauczenie Państwa niepowtarzalnej choreografii, ale także na naukę tańca w parze, który będą mogli Państwo wykorzystać przy każdej nadarzającej się okazji. Zadzwoń i umów się na zajęcia!

Kimamowy newsletter

Zapisz się na nasz newsletter aby nie przegapić informacji o nowych kursach i promocjach!

Email zapisany! Do zatańczenia ;)