Salsa ladies styling

Chcesz podnieść swoją świadomość ciała? Na zajęciach w parach uczysz się podążania, ale potrzebujesz dodać coś od siebie? Te zajęcia będą idealne dla Ciebie, przeznaczone dla tych kobiet, które już znają krok podstawowy, ale chcą popracować nad stylingiem i techniką w tańcu. To kolejny poziom wzbogacenia Twoich umiejętności tanecznych.

Latino ladies

Rozpiera Ciebie latynoska energia? Masz ochotę poznać cha chę, rumbę, salsę, bachatę? To wszystko znajdziecie na zajęciach Latino Ladies! Nie ma znaczenia czy masz doświadczenie w tańcu czy też nie. 

Taniec brzucha

Niezwykle subtelny i eksponujący kobiecość taniec, który pobudza do pracy całe ciało. Delikatne ruchy klatki piersiowej, bioder, dłoni i stóp mogą być wykonywane przez każdą kobietę, niezależnie od jej wieku, figury, kondycji. Bogactwo tańca brzucha pozwala na wykonywanie ruchów zgodnie z własnym upodobaniem i nastrojem: energicznie i skocznie, bądź delikatnie i powolnie. Dzięki temu każda kobieta może poczuć się piękną i lekką w tańcu.

Taniec tribal fusion

Ma swoje korzenie w tradycyjnym tańcu brzucha. Jest fuzją tańców etnicznych, flamenco oraz współczesnych odmian tańca takich jak electro, popping, hip-hop czy modern. Tribal charakteryzuje mocna, wojownicza, zaczerpnięta z flamenco postawa tancerki, bardzo charakterystyczny strój oraz muzyka elektroniczna. Bazuje na świadomej izolacji poszczególnych grup mięśniowych, jest zestawieniem niezwykle płynnych i miękkich ruchów, kontrastujących z wyrazistymi akcentami. Ze względu na specyfikę ruchu wyraźnie różni się od zalotnego tańca brzucha. Jest to taniec niezwykle różnorodny i ciekawy technicznie. Tym samym pozostawia tancerzowi ogromne pole do popisu.

Technika tańca klasycznego (balet)

Jest bardzo ścisłą dyscypliną ruchową, wymagającą wiele wysiłku i systematyczności. Służy osiągnięciu idealnej harmonii i koordynacji w tańcu. Ćwiczenia wyrabiają sprawność i elastyczność różnych partii ciała, rozwijają równowagę, płynność i lekkość ruchów, nadając im artystycznego “zabarwienia”.

Taniec współczesny

Taniec współczesny zdecydowanie należy nazwać tańcem ekspresji. Odrzucenie większości zasad baletu pozwoliło stworzyć nieskończone możliwości wyrazu poprzez ruch. Na tych zajęciach będziemy uczyć się posługiwania ciałem jako naszym jedynym instrumentem by wyrazić wszystko to, czego słowami wyrazić się nie da. Łącząc elementy jogi, pilates, akrobatyki i skoków choć przez chwilę postaramy się myśleć ciałem, szczególną uwagę zwracając na współdziałanie z siłą grawitacji. Poznamy tajniki zawieszenia ruchu, balansowania między stanem równowagi i upadkiem, izolacji ruchu i właściwego oddechu, a wszystko po to, by połączyć proces tworzenia i tańczenia… 

Reggaeton

Mieszanka jamajskich wpływów muzyki reggae i dancehall oraz z Ameryki Łacińskiej, m.in. takich jak salsa, merengue, bachata, latin pop jak również hip hop, współczesny R & B. Reggaeton jest tańcem zmysłowym i jednocześnie dynamicznym. Wywodzi się z korzeni latynoskich, najsilniej związanym z Portoryko, więc jest gorący i trochę nieprzyzwoity. Do wyboru masz zajęcia Raggaeton basic, gdzie nie jest wymagane doświadczenie taneczne oraz grupę choreo dla tych, którzy już tańczą od jakiegoś czasu i chcą się zmierzyć z nowym wyzwaniem.

Hip Hop 18+

Nie masz już 13 lat, ale chcesz spróbować technik związanych z kulturą hip hopu. Nic prostszego! Zapraszamy do Kimamy! Zajęcia z hip hopu obejmować będą między innymi tak zwany bodymovement czyli pracę ciała, ćwiczenia rozwiną i pozwolą zrozumieć izolację poszczególnych części ciała takich jak ramiona oraz klatka piersiowa. Poza nauką kroków oraz choreografii do muzyki hip hopowej, rnb zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’, świadomej pracy nad ciałem i umysłem, a także zapewniają intensywny stretching. Wykorzystywać będziemy zarówno tańce z kręgu stylów takich jak: new style, popping, breakdance, new age, dancehall, house itd.

Izolacje latin afro funk

Każda partia naszego ciała będzie wykonywać oddzielne ruchy. Przez 60 min będziemy poddani treningowi izolacyjnemu w rytm dynamicznej muzyki. Nasza głowa, ręce, tułów będą wykonywać sekwencje ćwiczeń, najpierw powoli i z dużym zakresem ruchu, a następnie coraz szybciej. Na zajęciach się zmęczymy, ale przede wszystkim odkryjemy partie mięśni, z istnienia których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zajęcia pozwolą nam na utrzymanie dobrej tanecznej formy. Poprawi się nasza motoryka ruchu, ciało stanie się bardziej elastyczne, a ruch bardziej dynamiczny. Zajęcia są przeznaczone dla amatorów, a także dla tancerzy. 

Bachata ladies choreo

Grupa kobiet, które chcą wspólnie stworzyć coś niezwykłego! Dawka sensualnych doznań, technicznych wskazówek i praca nad świadomością ciała z naciskiem na przygotowanie kobiecej choreografii w bachatowym stylu. Grupa open

Joga Dance Flow

Te zajęcia to połączenie praktyki asan z elementami tańca współczesnego i oddechem o umiarkowanej intensywności. Joga dance flow kształci przepływ ruchu, dynamiczne i harmonijne przejścia z jednej pozycji do drugiej. Na zajęciach z Izą nie zabraknie również elementów kobiecej energii bellydance fusion. Ćwiczenia te poprawiają gibkość, sprawność, elastyczność, wpływają na lepszą jakość ruchu. Taki rodzaj aktywności jest doskonałym narzędziem do utrzymania zdrowego i sprawnego ciała.
Zajęcia są prowadzone na poziomie open, niezależnie od tego, co tańczysz i jak się ruszasz znajdziesz w tym swoją głębię i przyjemność.

Ladies class

Zajęcia dla Pań, które startują co roku w okresie wakacyjnym. W każdym tygodniu inna technika taneczna (latin, salsa, samba brazylijska, kizomba, afro, high heels, rumba kubańska, cha cha, sensual dance) z różnymi instruktorami naszego studia, specjalistami w swoich dziedzinach tańca.

Zajęcia w parach

Salsa NY / on2 / Mambo

Najbardziej radosny taniec jaki uda nam się poznać. Jest tańcem użytkowym i bez względu w jakim miejscu na świecie się znajdziemy, zawsze spotkamy uzależnionych od salsy tańczących ludzi zarówno w małych klubikach, jak i na dużych eventach tzw. festiwalach salsy. Podstawową umiejętnością jaką wyniesiemy z zajęć to prowadzenie oraz podążanie w parze, a taka umiejętność przyda się każdemu na niejednej imprezie tanecznej. Salsa nam udowodni, że nie trzeba znać języków obcych, aby zrozumieć drugiego człowieka w tańcu.

Kizomba

Nazwa odnosi się zarówno do muzyki, która z łatwością wpada w ucho, jak i tańca, który potrafi pobudzić duszę i zmysły. Kizomba, często nazywana „angolan tango” stanowi unikalne połączenie semby (prekursora samby), karaibskiego zouk’a i tanga argentyńskiego. Dzięki bliskiemu trzymaniu i kontakcie partnerów prowadzenie w parze nabiera innego znaczenia. Nauka tego tańca to nie tylko ogromna przyjemność, ale także doskonały sposób na zapoznanie się z ruchem, który będziemy mogli wykorzystać do różnej muzyki, w różnych „tanecznych sytuacjach”.

Bachata

Muzyka i taniec rodem z Dominikany, to nie tylko synonim bliskości i namiętności, lecz także doskonała zabawa i nieustanna gra tocząca się pomiędzy obojgiem partnerów. Rozmaitych doznań, dzięki różnorodnemu charakterowi muzyki, dostarczy Wam zmysłowa Bachata Sensual oraz energiczna Bachata Dominican Style. Na zajęciach partnerzy dowiedzą się jak prowadzić i jednocześnie zwrócić na siebie uwagę partnerki, natomiast partnerki nauczą się jak być prowadzonymi i jak uwodzić partnera. Przede wszystkim jednak dowiecie się jak czerpać z tańca jak najwięcej radości.

West Coast Swing

W skrócie często nazywany “Westem”, jest stylem tańca stworzonym, oczywiście, na zachodnim wybrzeżu USA, a jego korzenie sięgają lat 30’. Obecnie ludzi tańczących ten styl, czyli Westies, można spotkać na każdym kontynencie, na licznych imprezach i festiwalach. West jest tańcem socjalnym, tańczonym w parze, najczęściej do współczesnej muzyki popularnej i RnB, a także do bluesa. Stylistycznie West wyewoluował głównie z Lindy Hopa, ale jest od niego mniej skoczny, bardziej płynący i tańczony po linii. W porównaniu do swojego poprzednika, West tańczony jest do szerszego zakresu tempa muzycznego, od utworów romantycznie powolnych po energetyzujące hity.

Taniec użytkowy

Nie wiesz jak lub wstydzisz się tańczyć na imprezach? Kurs tańca „użytkowego” jest właśnie dla Ciebie, gdzie w szybki sposób poznasz podstawy tańca w parze. Nauczymy się prostych, ale efektownych figur, wyczucia rytmu, współpracy, a przede wszystkim zabawy! Zapoznasz się z podstawowymi krokami takich tańców jak disco fox, disco samba czy walc.

Taniec towarzyski

Klasyka gatunku! Zajęcia obejmują takie tańce jak walc angielski, walc wiedeński, chacha, samba, rumba. Każdy z tańców to inny klimat muzyczny oraz rytmiczny. Dlatego nigdy nie nudzi 🙂 Panowie oczywiście nauczą się prowadzić partnerki w tańcu, a Panie zadbają o piękną sylwetkę i świadomy ruch. Taniec towarzyski dla niektórych to zawód i wymagający sport turniejowy, ale może być też po prostu świetną formą wyrazu siebie i nową pasją oraz sposobem na spędzenie czasu wolnego. 

Pierwszy taniec

Oferta skierowana jest do par, które pragną oczarować swym tańcem nie tylko gości weselnych, ale także samych siebie… Nasze studio daje możliwość dowolnego komponowania programu swoich zajęć. Oferta obejmuje zarówno klasyczną formę tańców takich jak walc angielski, walc wiedeński, jak i swobodniejszych stylów np. salsy, hip hopu itp. Zajęcia mogą być nakierowane na stworzenie i nauczenie Państwa niepowtarzalnej choreografii, ale także na naukę tańca w parze, który będą mogli Państwo wykorzystać przy każdej nadarzającej się okazji.

Kimamowy newsletter

Zapisz się na nasz newsletter aby nie przegapić informacji o nowych kursach i promocjach!

Email zapisany! Do zatańczenia ;)