Bachata

Bachata – w dwóch słowach

Taniec rodem z Dominikany nierozerwalnie związany z muzyką o tej samej nazwie – Bachata. Muzyka, która rozpoznawalna jest dzięki charakterystycznym gitarowym i perkusyjnym partiom, wykonywana jest zazwyczaj na dwóch gitarach, którym akompaniuje guira i bongo. Utwory mają najczęściej charakter romantycznomelancholijny, a ich główną tematyką jest… miłość – bywa, że niespełniona i nieszczęśliwa. Oprócz spokojnych i skłaniających do refleksji utworów znaleźć można również te znacznie bardziej energetyczne.

Bachata jako taniec, powszechnie kojarzona jest z namiętnością, a tym co wyróżnia ją spośród innych tańców jest charakterystyczny dla niej, zmysłowy ruch bioder oraz bliskość partnera i partnerki. Dzięki różnorodności muzyki, taniec może mieć również bardziej dynamiczny charakter. Bachata nieustannie ewoluuje, a tańczącym pozostawia wiele swobody w jej interpretacji i kształtowaniu własnego tańca. Jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które z tańcem nie miały wcześniej kontaktu – zachęca swoją prostotą, a na dalszych etapach nauki staje się narzędziem w tworzeniu własnego, niepowtarzalnego stylu tańca. Pozwala świetnie się bawić i daje mnóstwo satysfakcji.

Bachata jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu, integracji, zawierania nowych znajomości, doskonałą zabawą, a dla niektórych – dla nas i mamy nadzieję, że niedługo również dla Was – może być przede wszystkim pasją.

 

Bachata w Kimama Dance Studio

Bachata jest tańcem socjalnym, dlatego w Kimama Dance Studio nie nauczymy Was skomplikowanych układów i schematów tanecznych, które zapomnicie po powrocie do domu. W krótkim czasie nauczymy Was prostych i efektownych figur i prowadzeń, za pomocą których sami będziecie kreować swój taniec – nauczymy Was improwizować. Nabyte na zajęciach umiejętności z powodzeniem wykorzystacie na licznych imprezach tanecznych, w klubach, a nawet… na weselach.

Podczas zajęć przywiązujemy ogromną wagę, aby nawet te trudniejsze zagadnienia przedstawiać w jak najprostszy i przystępny sposób, a zajęcia prowadzimy w luźnej i przyjaznej atmosferze. Nasz taneczny niezbędnik to dobry humor i szeroki uśmiech.

Bachata to taniec w parze, więc jeśli na kurs przyjdziesz ze swoim partnerem lub partnerką to świetnie! Jeśli jednak nie masz pary, nie przejmuj się i przyjdź sam/sama – na zajęciach na pewno znajdzie sie wolny partner lub partnerka. Ponieważ Bachata to taniec socjalny, dlatego podczas zajęć robimy tzw. rotacje, czyli zmiany w parach. Oznacza to, że każdy partner zatańczy z każdą partnerką, a każda partnerka z każdym partnerem, dzięki czemu brak własnej pary przestaje być kłopotliwy. Ponadto rotacje są najlepszym sposobem nauki tańca improwizowanego jakim jest Bachata, dają możliwość porównania prowadzenia każdego z partnerów oraz sposobu w jaki każda partnerka na to prowadzenie reaguje. Rotacje sprawiają, że każdy uczy się od każdego, dzięki czemu nauka jest bardziej intensywna, a postępy jeszcze szybsze. Ponadto, zmiany w parach budują taneczną pewność siebie i pozwalają otworzyć się na taniec z innymi osobami.

W Kimama Dance Studio naszym celem jest pokazanie Wam jak bawić się tańcem jakim jest Bachata, jak imponować i czarować własną obecnością na parkiecie oraz jak czerpać z tańca jak najwięcej przyjemności. Podczas zajęć odkryjemy przed Wami pełen pozytywnych emocji świat tańca, jakiego do tej pory nie znaliście! Jeśli idąc z chłopakiem na parkiet czułaś się do tej pory niepewnie… Jeśli zaproszenie dziewczyny do tańca wydawało się dotąd niemożliwe… Jeśli do tej pory wyjście na parkiet było dla Was wielkim wyzwaniem, to my sprawimy, że wyzwaniem stanie się jego opuszczenie.

 

Bachata – opis zajęć

W Kimama Dance Studio oferujemy Wam zajęcia Bachaty podzielone na bloki tematyczne:

  • Bachata Podstawy
  • Bachata Fun,
  • Bachata Sensual,
  • Bachata Leading&Following
  • Bachata Ladies
  • Bachata Izolacje i technika
  • Bachata Musicality

 

 

Bachata Podstawy

Zaczynamy od zera! Kurs Bachata Podstawy składa się z 8 zajęć i kierowany jest przede wszystkim do osób, które z tańcem nie miały wcześniej styczności. Może być także świetnym przypomnieniem dla tych, którzy na parkiecie dawno nie gościli. Zajęcia na tym poziomie prowadzone są w spokojnym tempie dopasowanym do potrzeb jego uczestników. Pojedyncze zajęcia trwają 60 minut. Kurs Bachata Podstawy jest częścią wspólną i jednocześnie wstępem do wszystkich rodzajów kursów na kolejnych poziomach zaawansowania. Po jego ukończeniu będziecie gotowi kontynuować naukę na kolejnych zajęciach, dowolnie wybranego przez Was bloku tematycznego.

Bachata Podstawy to zajęcia, na których dowiecie się jak tańczyć krok podstawowy, standardowe obroty, poznacie podstawowe trzymania oraz nauczycie się tworzyć własne, niepowtarzalne kombinacje prostych figur i prowadzeń. Na zajęciach nacisk kładziony jest na poprawność prowadzenia – partner dowie się jak prowadzić, a partnerka jak za tym prowadzeniem podążać. Oboje będą potrafili również dodać do ich tańca to, co w Bachacie jest najważniejsze, czyli… no właśnie, reszty dowiecie się na zajęciach. Szybkie efekty nauki i świetna zabawa gwarantowane!

 

Bachata Fun

…czyli jak bawić się tańcem. W ramach tego bloku tematycznego przygotowaliśmy dla Was kursy Bachata Fun, Bachata Fun&Feel, Bachata Fun&Tricks, Bachata Fun&Fusion. Każdy z nich wprowadza w inne tajniki tańca, wzbogacając już poznany materiał o nowe elementy. Poziom zaawansowania całego cyklu jest zbliżony i przeznaczony jest dla osób, które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać. Każdy z kursów składa się z 8 zajęć – pojedyncze zajęcia trwają 60 minut.

Podczas zajęć skupimy się na prowadzeniu i podążaniu, wykorzystaniu tanecznej energii obojga partnerów, nauce czym jest socjal w bachacie i co zrobić żeby muzyka była inspiracją, a nie przeszkodą. Odpowiemy na pytanie jak uniknąć rutyny w tańcu i jak czerpać z niego maksimum radości. Partnerzy dowiedzą się jak pozytywnie zaskakiwać partnerkę, natomiast partnerki jak czarować i inspirować partnera. Skoncentrujemy się na bachacie wyzwalającej niekończące się pokłady endorfin, ale nie będziemy też unikać jej znacznie bardziej zmysłowej odsłony.

Na kursie Bachata Fun&Feel będziemy poszukiwać emocji w tańcu i uczyć się wzajemnego zrozumienia w parze. Podczas tych zajęć dowiemy się dlaczego figury nie są najważniejsze i czym najlepiej je zastępować. Bachata Fun&Tricks odkryje przed Wami tajniki, które sprawią że interakcja między partnerami stanie się dużo bardziej intensywna, umilą taniec i spowodują, że będzie on znacznie ciekawszy i bardziej satysfakcjonujący. Zupełną nowością jest kurs Bachata Fun&Fusion, podczas którego wyjdziemy poza znane nam ramy tańca i poszerzymy nasz bachatowy repertuar o zupełnie niebachatowe elementy.

 

Bachata Sensual

Dirty dancing, czyli namiętność w najczystszej postaci. Na początek tego bloku tematycznego przygotowaliśmy dla Was kurs Bachata Sensualne Intro, po którym zapraszamy na kolejne kursy: Bachata Sensualne Figurki, Bachata Sensualne Improwizacje, Bachata Sensualne Flow itd. Każdy z kursów składa się z 8 zajęć – pojedyncze zajęcia trwają 60 minut.

Kurs Bachata Sensualne Intro stanowi poziom przejściowy między kursem Bachata Podstawy, a kolejnymi kursami bloku tematycznego Bachata Sensual i przeznaczony jest dla osób które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać. Podczas tego kursu dowiecie się jak wychodzić i powracać do podstawowego rytmu, kiedy i jak zatańczyć zwolnienia oraz kiedy przydatne jest przejście między męskim a damskim krokiem podstawowym. Poznacie bodyrolle i inne podstawowe warianty ruchu ciała charakterystyczne dla Bachaty Sensual oraz dowiecie się jak niepostrzeżenie znaleźć się jeszcze bliżej tanecznego partnera.

Po kursie Bachata Sensualne Intro zapraszamy na kolejne dowolnie wybrane przez Was kursy tego bloku tematycznego. Każdy z nich zawiera inny, różnorodny taneczny materiał o zbliżonym poziomie zaawansowania i przeznaczony jest dla osób które z podstawami Sensualnej Bachaty zdążyły się już zapoznać. Na zajęciach tych kursów dowiecie się jak sprawić, by Wasz taniec stał się jak najbardziej zmysłowy i przyciągający. Poznacie na nich kolejne warianty bodyrolli, wychyleń, mniej standardowych obrotów, zwolnień i zatrzymań. Nacisk położymy na kolejne, różnorodne formy ruchu ciała i prowadzenia ciałem, skupimy się na interpretacji muzyki, emocjach i bliskości w tańcu. Opowiemy też o bardziej zaawansowanych koncepcjach takich jak przebieg ruchu, różnicowanie intensywności i dynamiki tańca oraz generowanie i wygaszanie napięcia między partnerami. Wszystko to przedstawimy przystępny sposób, tak abyś zdobyte umiejętności z powodzeniem wykorzystał na tanecznych parkietach.

 

Bachata Leading & Following

Zajęcia tego bloku tematycznego przeznaczone są dla osób, które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać i pragną poszerzyć swoje umiejętności z zakresu techniki prowadzenia i podążania otwierającej kolejne możliwości tanecznej improwizacji.

Podczas zajęć powiemy gdzie swoje źródło ma ruch i jak kierować jego przebiegiem oraz co to jest centrum i dlaczego jego świadomość jest tak ważna podczas tańca. Opowiemy jak generować i wygaszać napięcie niezbędne do poprawnego prowadzenia, jak wykorzystywać przepływ energii i jak unikać zakłóceń w komunikacji między partnerami. Oprócz tego, a raczej przede wszystkim, wykonamy mnóstwo ćwiczeń, dzięki którym wzbogacisz swoje spojrzenie na krok podstawowy i zaczniesz dowolnie kreować jego przestrzeń, intensywność i tempo. Dzięki temu nie tylko staniesz się dokładnym i wszechstronnym prowadzącym oraz wrażliwą i uważną podążającą, ale również z łatwością jeszcze głębiej osadzisz swój taniec w muzyce.

Bachata Leading & Following to zajęcia bachaty… ale nie tylko dla bachaty. Nabyte umiejętności z powodzeniem wykorzystasz też w innych stylach tanecznych!

 

Bachata Izolacje i Technika

Zajęcia w parze to nie wszystko! Kurs Bachata Izolacje i Technika stanowi uzupełnienie pozostałych kursów Bachaty i przeznaczony jest dla osób, które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać.

Na tych zajęciach poruszymy Twoje ciało, a raczej poszczególne jego partie, dzięki czemu odkryjemy mięśnie, o których istnieniu nie zdawałeś sobie wcześniej sprawy. Otworzymy nowe możliwości ruchu ciała, udoskonalimy jego technikę i poszerzymy jego zakres. Wykonamy proste, ale bardzo efektywne ćwiczenia kształtujące taneczną postawę oraz poznamy kolejne warianty kroku podstawowego, inne niestandardowe kroki oraz trudniejsze obroty. Wymagające elementy przećwiczymy raz jeszcze, tak by w końcu stały się łatwe i zupełnie naturalne.

To wszystko wyjątkowo… solo! Każde z zajęć poprowadzimy jednak w taki sposób, abyś zdobyte umiejętności z powodzeniem wykorzystał/a podczas tańca z partnerem/partnerką.

Głównym celem kursu Bachata Izolacje i Technika jest rozwój świadomości i kontroli ciała oraz jego ruchu, co w konsekwencji prowadzi do czerpania większej przyjemności i pełnej satysfakcji z tańca. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach nie tylko tych bardziej zaawansowanych tancerzy.

 

Bachata Ladies

100% kobiecości na parkiecie. Kurs Bachata Ladies stanowi uzupełnienie pozostałych kursów Bachaty i przeznaczony jest dla dziewczyn, które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać.

Na tych zajęciach odkryjemy przed Wami sekrety, które sprawią, że Wasz taniec będzie pełen wdzięku i tanecznego uroku. Opowiemy o bachatowym ruchu bioder, otworzymy kolejne możliwości prowadzenia ruchu rąk i powiemy jak zręcznie wykorzystywać nieprzewidziane taneczne sytuacje. Zwrócimy uwagę na interpretację muzyki i skupimy sie na technice. Powiemy gdzie swoje źródło ma ruch poszczególnych części ciała, wykonamy ćwiczenia rozwijające piękną, kobiecą postawę ciała oraz omówimy technikę układania stóp. Opowiemy o szczegółach które sprawią że utrzymanie równowagi będzie banalnie proste nawet w momentach, w których do tej pory wydawało się to niemożliwe.

W końcu opowiemy jak poszukiwać własnego niepowtarzalnego stylu tanecznego. Będziemy Was inspirować do poszukiwania kolejnych możliwości kobiecej improwizacji i odkryjemy przed Wami Wasze własne atuty, których nie byłyście wcześniej świadome i pomożemy je jeszcze bardziej wyeksponować.

Na tych zajęciach nauczycie się jak pięknie wyglądać podczas tańca, uwodzicielsko poruszać się po parkiecie i jak stać się jeszcze bardziej atrakcyjną tak, by żaden partner nie mógł oderwać od Was wzroku. Każde z zajęć poprowadzimy w taki sposób, aby zdobyte umiejętności z powodzeniem wykorzystać podczas tańca z partnerem.

Bachata Ladies to zajęcia bachaty… ale nie tylko dla bachaty. Nabyte umiejętności z powodzeniem wykorzystasz też w innych stylach tanecznych! To są zajęcia które dodadzą Ci nie tylko tanecznej pewności siebie!

 

Bachata Musicality

Przez muzykę do tańca. Kurs Bachata Musicality stanowi uzupełnienie pozostałych kursów Bachaty i przeznaczony jest dla osób, które z podstawami Bachaty zdążyły się już zapoznać.

Na tych zajęciach opowiemy Wam o muzyce, do której tyle tańczymy. Dowiecie się z jakich części i warstw muzycznych składa się każdy bachatowy utwór i jakie są sposoby ich tanecznej interpretacji. Opowiemy jakie instrumenty usłyszysz słuchając zarówno tradycyjnej jak i bardziej nowoczesnej bachatowej muzyki. Wskażemy charakterystyczne momenty, które odnaleźć można w niemalże każdym utworze, powiemy kiedy się ich spodziewać i jak je przewidywać oraz pokażemy Wam możliwości wykorzystania ich do urozmaicenia Waszego tańca.

Dzięki zajęciom Bachata Musicality w każdym utworze usłyszysz jeszcze więcej, a muzyka jeszcze głębiej przeniknie Twoje ciało.

 

Kimamowy newsletter

Zapisz się na nasz newsletter aby nie przegapić informacji o nowych kursach i promocjach!

Email zapisany! Do zatańczenia ;)