Opis zajęć

Zajęcia solo

Salsa solo

Zajęcia kierowane do płci pięknej i brzydkiej ;). Skupiamy się na technice solowej, technice obrotów, pojawi się też  body movement. Doskonalimy swój warsztat, aby pięknie prezentować się na parkiecie i czerpać coraz więcej zabawy z tańczenia salsy w parze na imprezach i nie tylko!

Ladies class

Zajęcia dla Pań. W każdym tygodniu inna technika taneczna (latin, salsa, samba brazylijska, kizomba, afro, high heels, rumba kubańska, cha cha, sensual dance) z różnymi instruktorami naszego studia, specjalistami w swoich dziedzinach tańca.

http://kimama.pl/wakacyjne-zajecia-ladies-class/
http://kimama.pl/plan-zajec/#ladies

Taniec brzucha

Niezwykle subtelny i eksponujący kobiecość taniec, który pobudza do pracy całe ciało. Delikatne ruchy klatki piersiowej, bioder, dłoni i stóp mogą być wykonywane przez każdą kobietę, niezależnie od jej wieku, figury, kondycji. Bogactwo tańca brzucha pozwala na wykonywanie ruchów zgodnie z własnym upodobaniem i nastrojem: energicznie i skocznie, bądź delikatnie i powolnie. Dzięki temu każda kobieta może poczuć się piękną i lekką w tańcu.
http://kimama.pl/plan-zajec/#taniec-brzucha

Taniec tribal fusion

Ma swoje korzenie w tradycyjnym tańcu brzucha. Jest fuzją tańców etnicznych, flamenco oraz współczesnych odmian tańca takich jak electro, popping, hip-hop czy modern. Tribal charakteryzuje mocna, wojownicza, zaczerpnięta z flamenco postawa tancerki, bardzo charakterystyczny strój oraz muzyka elektroniczna. Bazuje na świadomej izolacji poszczególnych grup mięśniowych, jest zestawieniem niezwykle płynnych i miękkich ruchów, kontrastujących z wyrazistymi akcentami. Ze względu na specyfikę ruchu wyraźnie różni się od zalotnego tańca brzucha. Jest to taniec niezwykle różnorodny i ciekawy technicznie. Tym samym pozostawia tancerzowi ogromne pole do popisu.
http://kimama.pl/plan-zajec/#taniec-brzucha

Technika tańca klasycznego (balet)

Jest bardzo ścisłą dyscypliną ruchową, wymagającą wiele wysiłku i systematyczności. Służy osiągnięciu idealnej harmonii i koordynacji w tańcu. Ćwiczenia wyrabiają sprawność i elastyczność różnych partii ciała, rozwijają równowagę, płynność i lekkość ruchów, nadając im artystycznego „zabarwienia”.
http://kimama.pl/plan-zajec/#taniec-klasyczny

Taniec współczesny

Taniec współczesny zdecydowanie należy nazwać tańcem ekspresji. Odrzucenie większości zasad baletu pozwoliło stworzyć nieskończone możliwości wyrazu poprzez ruch. Na tych zajęciach będziemy uczyć się posługiwania ciałem jako naszym jedynym instrumentem by wyrazić wszystko to, czego słowami wyrazić się nie da. Łącząc elementy jogi, pilates, akrobatyki i skoków choć przez chwilę postaramy się myśleć ciałem, szczególną uwagę zwracając na współdziałanie z siłą grawitacji. Poznamy tajniki zawieszenia ruchu, balansowania między stanem równowagi i upadkiem, izolacji ruchu i właściwego oddechu, a wszystko po to, by połączyć proces tworzenia i tańczenia…

Zobacz: http://www.magisto.com/video/wspolczesny
http://kimama.pl/plan-zajec/#taniec-wspolczesny

Reggaeton

Mieszanka jamajskich wpływów muzyki reggae i dancehall oraz z Ameryki Łacińskiej, m.in. takich jak salsa, merengue, bachata, latin pop jak również hip hop, współczesny R & B. Reggaeton jest tańcem zmysłowym i jednocześnie dynamicznym. Wywodzi się z korzeni latynoskich, najsilniej związanym z Portoryko, więc jest gorący i trochę nieprzyzwoity.
http://kimama.pl/plan-zajec/#reggaeton

Izolacje latin afro funk

Każda partia naszego ciała będzie wykonywać oddzielne ruchy. Przez 60 min będziemy poddani treningowi izolacyjnemu w rytm dynamicznej muzyki. Nasza głowa, ręce, tułów będą wykonywać sekwencje ćwiczeń, najpierw powoli i z dużym zakresem ruchu, a następnie coraz szybciej. Na zajęciach się zmęczymy, ale przede wszystkim odkryjemy partie mięśni, z istnienia których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zajęcia pozwolą nam na utrzymanie dobrej tanecznej formy. Poprawi się nasza motoryka ruchu, ciało stanie się bardziej elastyczne, a ruch bardziej dynamiczny. Zajęcia są przeznaczone dla amatorów, a także dla tancerzy.
http://kimama.pl/plan-zajec/#solo

Joga

Zajęcia, które pielęgnują zarówno nasze ciało, zdrowie, jak i naszego ducha. Dzięki ćwiczeniom będziemy mogli cieszyć się zdrowym i giętkim ciałem, wolnym od napięć i ograniczeń ruchowych. Niepodważalnym atutem jogi jest fakt, że ćwiczyć ją może każdy. Łatwe ćwiczenia pobudzające świadomość ciała i oddechu zawsze są dostosowane do danej osoby. Joga stanowi doskonałe uzupełnienie oferty zajęć tanecznych w naszym studiu. Z jednej strony doskonale przygotowuje ciało do tańca, a z drugiej przyjemnie relaksuje.
http://kimama.pl/plan-zajec/#joga

Salsa ladies

Zajęcia kierowane do płci pięknej. Oprócz podstawowego kroku salsy na tych zajęciach nauczymy się stylingu w tańcu, pewności siebie na parkiecie oraz wielu solowych kroków (footworków), które w łatwy sposób będzie można wykorzystać na każdej imprezie podczas tańca. Każde zajęcia przyniosą coś nowego, poznamy różne style salsy wraz z połączeniem innych technik tanecznych.

Ladies NY salsa styling

Zajęcia dla Pań, które chcą popracować nie tylko nad krokami, ale nad ruchem całego ciała. Przeznaczone zarówno dla początkujących Pań jak i tych którym kroki salsy nie są obce, a chciałyby popracować nad stylingiem w tańcu, poczuć swobodę ruchu podczas prowadzenia przez partnerów i dobrze przy tym wyglądać. Kolejny poziom wzbogacenia swoich umiejętności tanecznych.
http://kimama.pl/plan-zajec/#ladies

Modern jazz

Pozwala wyrazić emocje tancerza, bazując na jego wewnętrznej dynamice i energii. Modern jazz jest tańcem kontrastów, wykorzystującym podstawy tańca klasycznego oraz zasady izolacji, łączy w sobie swobodę i naturalność z precyzją ruchu i pracą nad świadomością własnego ciała.

Break dance (bboying)

Dynamiczny styl nie zamykający się w żadnych ramach, który rozwinął się jako część kultury hip hop. Breaking to nie tylko efektowne akrobacje (power moves), to także umiejętność słuchania muzyki. Można wymienić kilka elementów, które składają się na B-boying, m.in. Top Rock, Drop, Footwork, Freezes, Power Moves.
http://kimama.pl/plan-zajec/#break-dance

Zumba

Zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku, która poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę spalając dużą ilość kalorii, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo po zajęciach. 
Proste kroki taneczne, energiczne kombinacje ruchów i porywająca do tańca muzyka stwarza atmosferę świetnej zabawy. Brak ograniczeń wiekowych i wymagań względem poziomu uczestników powoduje, że na zumbę może się wybrać każdy.
http://kimama.pl/plan-zajec/#zumba-2

Clip dance

Zajęcia zainspirowane choreografiami z najpopularniejszych klipów tanecznych i teledysków. Bazuje na prostych krokach tanecznych z różnych stylów tanecznych od technik streetowych przez pop po jazz. Duża różnorodność pozwala na tworzenie dynamicznych choreografii, rozwija pamięć ruchową i muzykalność.

Zajęcia taneczne dla najmłodszych

Stworzone z myślą o najmłodszych w wieku od 3 do 6 lat. Oparte na różnych technikach – od tańca towarzyskiego, przez taniec klasyczny, po techniki uliczne. Taki dobór tematyki zajęć pozwala na wszechstronny rozwój ruchowo-taneczny, a także uczy świadomości ciała i poruszania się w przestrzeni.


Zajęcia w parach

Salsa NY

Najbardziej radosny taniec jaki uda nam się poznać. Jest tańcem użytkowym i bez względu w jakim miejscu na świecie się znajdziemy, zawsze spotkamy uzależnionych od salsy tańczących ludzi zarówno w małych klubikach, jak i na dużych eventach tzw. festiwalach salsy. Podstawową umiejętnością jaką wyniesiemy z zajęć to prowadzenie – dotyczy to płci brzydkiej – oraz podążanie za partnerem, co odnosi się do płci pięknej, a taka umiejętność przyda się każdemu na niejednej imprezie tanecznej. Salsa nam udowodni, że nie trzeba znać języków obcych, aby zrozumieć drugiego człowieka w tańcu. Więcej…

Zobacz: http://www.youtube.com | http://www.youtube.com
http://kimama.pl/plan-zajec/#salsa

Kizomba

Nazwa odnosi się zarówno do muzyki, która z łatwością wpada w ucho, jak i tańca, który potrafi pobudzić duszę i zmysły. Kizomba, często nazywana „angolan tango” stanowi unikalne połączenie semby (prekursora samby), karaibskiego zouk’a i tanga argentyńskiego. Dzięki bliskiemu trzymaniu i kontakcie partnerów prowadzenie w parze nabiera innego znaczenia. Nauka tego tańca to nie tylko ogromna przyjemność, ale także doskonały sposób na zapoznanie się z ruchem, który będziemy mogli wykorzystać do różnej muzyki, w różnych „tanecznych sytuacjach”. Więcej…
http://kimama.pl/plan-zajec/#kizomba-2

Bachata

Muzyka i taniec rodem z Dominikany, to nie tylko synonim bliskości i namiętności, lecz także doskonała zabawa i nieustanna gra tocząca się pomiędzy obojgiem partnerów. Rozmaitych doznań, dzięki różnorodnemu charakterowi muzyki, dostarczy Wam zmysłowa Bachata Sensual oraz energiczna Bachata Dominican Style. Na zajęciach partnerzy dowiedzą się jak prowadzić i jednocześnie zwrócić na siebie uwagę partnerki, natomiast partnerki nauczą się jak być prowadzonymi i jak uwodzić partnera. Przede wszystkim jednak dowiecie się jak czerpać z tańca jak najwięcej radości. Więcej…

Zobacz: http://www.youtube.com
http://kimama.pl/plan-zajec/#bachata-2

Taniec użytkowy

Nie wiesz jak lub wstydzisz się tańczyć na imprezach? Kurs tańca „użytkowego” jest właśnie dla Ciebie, gdzie w szybki sposób poznasz podstawy tańca w parze. Nauczymy się prostych, ale efektownych figur, wyczucia rytmu, współpracy, a przede wszystkim zabawy! Zapoznasz się z podstawowymi krokami takich tańców jak disco fox, disco samba czy walc.
http://kimama.pl/plan-zajec/

Tango argentyńskie

Taniec który charakteryzuje się improwizacją i bliskościa partnerów.

Zobacz: http://www.youtube.com

Taniec towarzyski

Zaczynając od uwodzenia w cha-chy i gorącej samby, skosztujemy hiszpańskiej corridy w paso doble i płonącej namiętności w rumbie, by na końcu oddać się szaleńczej zabawie w tańcu zwanym jive. W poszukiwaniu salonowych korzeni doświadczymy elegancji w walcu angielskim i wiedeńskim, płynności w fokstrocie, małego szaleństwa w quickstepie, by już na dobre oddać się pasji w tangu. Oprócz zapoznania się z podstawami, zajęcia pozwolą nam odkryć tajniki prowadzenia w parze oraz podstawowe zasady tańców użytkowych dając możliwość dobrej tanecznej zabawy w każdej sytuacji.
http://kimama.pl/plan-zajec/#taniec-towarzyski-2

Salsa cubana & rueda de casino

Styl kubański charakteryzuje się mocniejszym prowadzeniem, dużą dawką energii i dynamicznym tempem.

Pierwszy taniec

Oferta skierowana jest do par, które pragną oczarować swym tańcem nie tylko gości weselnych, ale także samych siebie… Nasze studio daje możliwość dowolnego komponowania programu swoich zajęć. Oferta obejmuje zarówno klasyczną formę tańców takich jak walc angielski, walc wiedeński, jak i swobodniejszych stylów np. salsy, hip hopu itp. Zajęcia mogą być nakierowane na stworzenie i nauczenie Państwa niepowtarzalnej choreografii, ale także na naukę tańca w parze, który będą mogli Państwo wykorzystać przy każdej nadarzającej się okazji. Zadzwoń i umów się na zajęcia!
Zobacz: http://www.youtube.com