Instruktorzy

Studio Tańca Kimama mieści się w sercu Szczecina. Stworzone z pasji do tańca stanowi historię wszystkich tych, którzy angażują się w jego działalność. Miejsce pełne nietuzinkowych i barwnych postaci, zaskakujących galerii i poruszającej muzyki. Przepełnione tańcem wyzwala pozytywne emocje. Kimama to miejsce dla ludzi kreatywnych, zakręconych, poszukujących i przede wszystkim chcących tańczyć.

Nasz zespół


 • Ewa Grodzka
  Ewa Grodzka
  salsa, reggaeton, izolacje latin afro funk, NY salsa styling

  Salsowe szaleństwo zaczęło się dla niej w 2005 roku i trwa nieprzerwanie do dziś. Otwarta na różne style taneczne czasem prowokuje poprzez hip-hopowe ruchy, by za chwilę zauroczyć delikatnością i uśmiechem w tańcu. Zaangażowana w promowanie salsy w Szczecinie, współorganizatorka wielu imprez i warsztatów tanecznych. Zapraszana jako tancerz na festiwale salsowe w Polsce i w Europie. Swoją fascynacją do tańca i muzyki afro-kubańskiej przekazuje każdej napotkanej na swej drodze osobie. Niesamowita energia, cierpliwość i profesjonalne podejście do nauki połączone z dobrą zabawą to zalety które można poznać uczestnicząc w jej zajęciach.

 • iwonkabw
  Iwona Grzegorczyk
  taniec klasyczny

  Już od dzieciństwa związana z tańcem. Przez wiele lat była solistką baletu – najpierw w Operze Wrocławskiej, później w Operze na Zamku w Szczecinie. Współpracowała również z baletem w Görlitz i uczestniczyła w wielu zagranicznych tournée. Obecnie pracuje w Ognisku Baletowym w Szczecinie oraz jest jurorem w Wojewódzkich Przeglądach Amatorskich Zespołów Tanecznych.

 • Tomasz
  joga

  Przygodę z asanami rozpoczął w 2003 roku. Przygoda szybko stała się pasją. Od 2006 roku był instruktorem w Szkole Jogi Klasycznej. Od lat szuka własnej drogi w niezwykłej przestrzeni „ćwiczeń w wewnętrznej ciszy”. Twierdzi, że joga jest spotkaniem z samym sobą, a instruktor jest potrzebny tylko do pokazania asany. Joga nie może stać się celem. Jest nieustannym dążeniem.

 • kamabw
  Kamila Zimińska
  taniec brzucha

  Tańcem interesowała się właściwie od zawsze. We wczesnym dzieciństwie tańczyła w zespole ludowym, potem przyszedł czas na taniec współczesny, który trenowała ponad 3 lata. Kilka lat temu po praz pierwszy zetknęła się z tańcem brzucha, początkowe zauroczenie tą formą tańca szybko przerodziło się w prawdziwą fascynację. Według niej, nie ma bardziej kobiecego tańca – taniec brzucha pozwala każdej kobiecie, bez względu na wiek, wagę, zawód, charakter, wyrazić i celebrować swoją kobiecość. Obecnie tańczy również w grupie tanecznej Almas Belly Dancing, której jest współzałożycielką.

 • kmiecbw
  Michał Kmieć
  salsa

  Miłośnik dobrego mambo i dżwięcznego boogaloo. W ostateczności godzi się na tańczenie salsy do muzyki, w której usłyszy choćby namiastkę clave. Trenuje tańcąc, a tańcząc odpoczywa po godzinach spędzonych na programowaniu. Systematyczny udział w imprezach salsowych, a także festiwalach i warsztatach czyni z niego wymarzonego partnera do tańca, a także dobrego instruktora. Ostatnio posiadacz i ujeżdżacz “ścigacza”.

 • Kasia Bajdek
  Kasia Bajdek
  taniec towarzyski, latino ladies, taniec użytkowy

  Jest tancerką tańca towarzyskiego o międzynarodowej klasie “S”. Związała się nierozerwalnie z tańcem już w 1994 roku. Od najmłodszych lat była laureatką Mistrzostw Okręgu oraz Mistrzostw Polski. Po dzień dzisiejszy rozwija swoją pasję i umiejętności w różnych stylach tanecznych, które pozwalają jej na kreatywne prowadzenie zajęć. Na co dzień jest nauczycielką i prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi w szkole podstawowej, dodatkowo bierze udział w rozwijaniu nowej grupy taneczno- teatralnej. Od najmłodszych lat nie rozstaje się z ołówkiem. Chodziła na dodatkowe zajęcia plastyczne, a także ukończyła szkołę o profilu kreowanie ubiorów. Po dziś dzień sama projektuje stroje taneczne.

 • Małgorzata Magryta
  Małgorzata Magryta
  bachata

  Taneczny talent odziedziczyła po ojcu, nosiła go w sobie, aby parę lat temu w końcu go odkryć. Amatorka salsy, fanka boogaloo, znakomita partnerka w kizombie, lecz jej największą pasją jest bachata. Bachatowym ruchem bioder potrafi zahipnotyzować na parkiecie każdego. Naukę zaczynała u szczecińskich instruktorów, aby kontynuować ją na wielu festiwalach i warsztatach bachaty u takich gwiazd jak Tanja ‘La Alemana’ Kensinger czy Julie Camous. Świetna nauczycielka języka francuskiego, której doświadczenie pedagogiczne pozwala na zajęciach bachaty wytłumaczyć nawet najbardziej opornym kursantkom jak nie tylko w tańcu oczarować swojego partnera.

 • Marcin Magryta
  Marcin Magryta
  bachata

  Taneczną przygodę zaczął kilka lat temu od tańca towarzyskiego, jednak po pewnym czasie trafił do szkoły salsy i okazał się to strzał w dziesiątkę. Początkowo zafascynowany salsą, później zasmakował bliskości w tańcu jaką daje bachata oraz kizomba – i tak już zostało. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych m.in. przez Jorge ‘Atacę’ Burgosa czy Franka Santosa, a na parkiecie spędził niezliczone godziny doskonaląc bachatowe prowadzenie. Jako inżynier z wykształcenia i z zamiłowania, na zajęciach bachaty każdy krok rozkłada na części pierwsze.

 • Marta Stupak
  kizomba

  Naukę tańca rozpoczęła już w przedszkolu. Od tamtego czasu zawsze towarzyszył jej taniec. Korzystając ze swojego doświadczenia w gimnastyce artystycznej zainteresowała się tańcem nowoczesnym i salsą. Prawdziwą pasję rozbudziło w niej jednak tango argentyńskie, w którym czuje się jak Ferrari na autostradzie. Z impetem rozpędzonej pasji wjechała w świat kizomby i zakochała się także w tym tańcu. Te dwie pasje taneczne pozwoliły jej niezwykle kreatywnie łączyć elementy nie naruszając ich charakterystycznych cech. Marta to bardzo radosna i ciepła, ale zdyscyplinowana osoba. Na zajęciach wytłumaczy każdemu, jak wykonywać nawet najbardziej skomplikowane techniki w bajecznie prosty sposób.

 • Adam Antoszczak
  Adam Antoszczak
  kizomba

  Przez wiele lat skupiony był na doskonaleniu ruchów ciała poprzez aikido. Zderzenie z rzeczywistością taneczną okazało się na tyle ciekawym doświadczeniem, że oddał się niemalże całkowicie nowej pasji. Ciągle rosnące zauroczenie kizombą i tangiem argentyńskim nadaje jego ruchom oryginalny styl i charakter oraz wzbogaca jego zasób figur. Zainteresowanie rozwojem osobistym sprawia, że nie przestaje on doskonalić swoich ruchów i umiejętności tanecznych i z pewnością nie zakończy tego tylko na sobie, więc kursanci: bądźcie gotowi! Adam zaraża optymizmem, radością i poczuciem humoru w każdej sytuacji i z każdego umie wykrzesać coś dobrego.

 • olabw
  Ola Prasałek
  bachata

  Taniec towarzyszył jej przez całe życie. Już jako dziecko, podczas zajęć baletu, wykonywała piruety i gwiazdy. Na studiach dołączyła do grupy tańca nowoczesnego, a wolne chwile wykorzystywała na energetyczną zumbę. Później przyszedł czas na taniec towarzyski, gdzie przekonała się, że największej frajdy dostarczają jej rytmy latino. I tak trafiła na zajęcia salsy, a potem bachaty, do której zapałała największą miłością. Brała udział w różnych festiwalach i warsztatach poświęconym bachatce, gdzie uczyła się nowych figur pod okiem światowej sławy instruktorów. Jej ulubioną odmianą bachaty jest sensual bachata. Wprowadza super pozytywną energię na zajęciach. Na bazie własnego doświadczenia, uwielbia udzielać cennych porad kursantkom.

 • Artur Karczmarczyk
  taniec towarzyski

  Artur jest doskonałym przykładem na to, że pasja taneczna może mieć swój początek w judo. Przygodę ze sportowym tańcem towarzyskim rozpoczął w 2001 roku. To nie jedyna technika, która jest bliska jego roztańczonemu sercu! Znajdziemy tam równie salsę, bachatę, taniec współczesny oraz techniki new style hip hop i street jazz. W Kimamie Artur odpowiada za kursy tańca towarzyskiego, podczas których nie tylko uczy kroków, ale przede wszystkim WSPÓŁPRACY w parze (prowadzenia i podążania za nim). Jego zajęcia wzbogacone są o elementy rozwoju koordynacji ruchowej i zwiększania zakresu ruchu. Dzięki temu umiejętności, które nabędziecie podczas kursu przydadzą Wam się nie tylko w tańcu, ale także w życiu!

 • alicjabw
  Alicja Maryś
  taniec brzucha

  opis wkrótce...

 • katarzyna-dalkowska-kizomba-szczecin
  Katarzyna Dalkowska
  kizomba

  Zakochana w kizombie od pierwszego wejrzenia. Po paru latach nauki i praktyki miłość ta została szczęśliwie odwzajemniona. Dzięki temu nadszedł czas, by tą miłością dzielić się z innymi. Stara się zwracać uwagę na szczegóły, choć przyświeca jej maksyma, że najważniejsza w tańcu jest przyjemność z niego płynąca. Warsztat szkoli u polskich i zagranicznych instruktorów. Uważa, że wiedzy nigdy za wiele i z chęcią uczy się również innych stylów tańca. Za solidny grunt uważa dobrze przećwiczone podstawy i to właśnie na nie kładzie duży nacisk. Największą radość sprawia jej przede wszystkim zarażanie innych swoją pasją.

 • krzysztof-ziembla-kizomba-szczecin
  Krzysztof Ziembla
  kizomba

  Od najmłodszych lat bezgranicznie zakochany w muzyce, która towarzyszy mu praktycznie każdego dnia. Taniec jest dla niego formą ekspresji oraz możliwością nawiązania interesującego dialogu z drugą osobą. Dialogu, który poprzez swą złożoność jest w stanie przekazywać uczucia i emocje, które ciężko byłoby wyrazić za pomocą słów. Od paru lat doskonali swój warsztat taneczny głównie w zakresie kizomby, semby, tarraxinhy oraz urban kiz - zarówno u polskich, jak i zagranicznych instruktorów. W trakcie zajęć przywiązuje ogromną uwagę do nauki poprawnego oraz czytelnego prowadzenia, a także inspiruje do aktywnego stosowania umiejętności interpretacji muzyki. Entuzjasta podejścia: "Less is more!"

Multisport Plus i FitProfit
email

Kimamowy newsletter

Zapisz się na nasz newsletter aby nie przegapić informacji o nowych kursach i promocjach!

Email zapisany! Do zatańczenia ;)